Citrix XenServerZ przyjemnością informujemy, że od dzisiaj mają Państwo możliwość pobrania nowej wersji hypervisora Citrix XenServer.

Citrix XenServer to jedno z najlepszych rozwiązań umożliwiających wirtualizację serwerów, odznaczające się wydajnością i niezawodnością. Sprawdzony w skali dużych przedsiębiorstw i jednocześnie – darmowy.

Citrix XenServer w wersji 5.6 zawiera następujące nowe funkcje:

  • Role użytkowników i poziomy dostępu. Administratorzy mogą mieć dostęp do odpowiedniego poziomu zarządzania serwerami w zależności od przyznanej roli.
  • Audyt i logowanie administratorów. Działania administratorów mogą być logowane a odpowiednie raporty mogą być wygenerowane w XenCenter.
  • Dynamiczna Kontrola Pamięci (Dynamic Memory Control). Ta funkcjonalność pozwala zwiększyć ilość wirtualnych maszyn na serwerze fizycznym poprzez dynamiczne zarządzanie dostępną pamięcią operacyjną.
  • Zaawansowane Snapshoty maszyn wirtualnych. Obecnie istnieje możliwość wykonania pełnego snapshotu maszyny, obejmującej zarówno dysk jak i pamięć. Następnie istnieje możliwość łatwego i szybkiego powrotu do zapamiętanego stanu.
  • Automatyczne Rozkładanie Obciążenia i Zarządzanie Poborem Prądu. Rozkładanie obciążenia (WLB) może zarządzać maszynami bez interwencji administratora. Zarządzanie Poboram Prądu wykorzystuje funkcje wake-on-lan wiodących dostawców sprzętu.
  • StorageLink Site Recovery. Zaawansowana integracja z macierzą pozwala na odzyskanie całego środowiska w zapasowym centrum danych.
  • Integracja z Citrix License Server. Funkcjonalność „Essentials for XenServer” jest łatwo dostępna dzięki integracji z Citrix Licensing Server.

Ponadto Citrix wprowadza Essentials for XenServer w wersji Advanced, która umożliwia korzystanie z najpotrzebniejszych zaawansowanych funkcji za najmniejszą cenę.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na naszych stronach www:

Tagged with →  
Share →