Citrix dostarczy zoptymalizowane rozwiązanie chmurowe użytkownikom Windows i XenServer korzystającym z Amazon Web Services.

SANTA CLARA, Kalifornia: 14 lutego 2011 r. – Citrix Systems, Inc. poinformował o wsparciu inżynierskim dla firmy Amazon w zakresie zoptymalizowania produktów Citrix i aplikacji Windows, działających na platformie Amazon Web Services (AWS). Prace te zwiększą zgodność operacyjną i wydajność obciążeń roboczych Windows w AWS, a jednocześnie pozwolą wprowadzić kolejne innowacje do platformy wirtualizacyjnej Xen®. Citrix planuje ich rozszerzenie na lokalne wdrożenia platformy do wirtualizacji serwerów Citrix XenServer®. Ma to w konsekwencji ułatwić klientom przenoszenie obciążeń roboczych między korporacyjnymi centrami danych, a Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2). W rezultacie użytkownicy AWS będą mogli wykorzystać szeroką specjalistyczną wiedzę, którą dysponuje Citrix w zakresie wirtualizacji i optymalizacji dostarczania obciążeń roboczych Windows.

Fakty i najważniejsze informacje

Użytkownicy Citrix i Amazon Web Services mogą oczekiwać następujących rezultatów współpracy:

  • Wyższa zgodność operacyjna. Współpraca ułatwi użytkownikom XenServer wykorzystanie skalowalnego, elastycznego, opłacanego w zależności od potrzeb modelu AWS i cloud computing. Użytkownicy XenServer będą mogli wygodniej zarządzać maszynami wirtualnymi, łączyć je i przenosić między AWS a lokalną instalacją XenServer.
  • Optymalizacja pod kątem Windows. Citrix we współpracy z AWS zoptymalizuje korporacyjne wdrożenia aplikacji Windows na platformie AWS.
  • Zaawansowane rozwiązania chmurowe. Citrix będzie pracował nad zaawansowanymi rozwiązaniami chmurowymi dla przedsiębiorstw, takimi jak usuwanie skutków awarii, aplikacje na żądanie, zaawansowane zabezpieczenia i zgodność z przepisami.

Simon Crosby, główny dyrektor ds. technologii w dziale centrów danych i chmur, Citrix

„Dzisiejsza informacja oznacza rozszerzenie naszych relacji z Amazon Web Services
w celu udoskonalenia Xen, co przyczyni się do szybszej popularyzacji cloud computing wśród klientów korporacyjnych. Prace skupią się również na zwiększeniu kompatybilności z AWS, zapewniając klientom wygodniejsze podłączanie zwirtualizowanych centrów danych XenServer. Citrix będzie nadal pracował z Amazonem, aby ułatwić migrację obciążeń roboczych do chmury, co pozwoli wykorzystać takie zalety AWS, jak elastyczność, niski koszt i skalowalność”.

Terry Wise, dyrektor ds. relacji z partnerami, Amazon Web Services LLC

„Cieszymy się, że rozszerzona współpraca z firmą Citrix pozwoli nam wykorzystać jej talenty inżynierskie do usprawnienia aplikacji Citrix i Windows działających na platformie Amazon Web Services. Prace te uwzględniają rosnące wymagania klientów, którzy chcą wykorzystać skalowalność, bezpieczeństwo i usługowy model płatności Amazon Web Services do wykonywania obciążeń roboczych Windows i Citrix”.

Tagged with →  
Share →